SIEDLEC 2010

  Mimo, iż niedzielny dzień nie rozpieszczał nas wiosenną pogodą, dla naszych Hodowców okazał się bardzo pogodny. Dwuletnia klacz ALLEGRA (Bohun - Aria po Nomen) uzyskała w swojej klasie II miejsce otrzymując wynik 45,4 pkt., w tym max.oceny za typ oraz kondycję i pielęgnację. Trzeba przyznać, że klacz ta bardzo rozwinęła się od ostatniego Czempionatu, na którm mieliśmy okazję ją oglądać (Wrocław`2009) i stała się jeszcze bardziej urodziwą i w pięknym typie klaczą, która jest zapewne bardzo dobrym i przyszłościowym materiałem hodowlanym w stajni Pani Olgii.

  Trzyletnia ARIADNA (Hutor-Amazonka po Jogurt), która musiała zmierzyć się ze starszymi i dojrzałymi już klaczami-matkami również nie odjechała bez pucharu. II miejce w tej bardzo licznej klasie to duży sukces. Ustąpiła ona miejsca tylko przepięknej książęcej  Narwi. Wynik Ariadny to 46,2 pkt. Żałujemy, iż nie pokazała ona swojego największego atutu -ruchu, zwłaszcza bardzo obszernego stępa... Ale jeszcze wszystko przed nią; była to pierwsza wystawa tej klaczy i musi ona jeszcze "obyć się z publiką", a wtedy zapewne zobaczymy ją w całej krasie.

  Trzeba przyznać, że nasze dwie przedstawicielki były perfekcyjnie przygotowane to tej wystawy.Zresztą nie dziwi nas ten fakt, bo tak doświadczeni Hodowcy jak Państwo Maria i Szczęsny Szymańscy i Pani Olga Kaczmarczyk już nie raz udowodnili swój talent hodowlany, na co liczymy również w najbliszej przyszłości podziwiając ich pracę hodowlaną na kolejnych Czempionatach.

 GRATULACJE!!!! :)

  Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom -Panu Dariuszowi Śmichurze i OZHK Wrocław za zaproszenie, troskę i  ciepłe przyjęcie.

KK