RWZH - CZEMPIONAT ŹREBIĄT POD MATKAMI W RÓŻNYCH GRUPACH RASOWYCH - BRYNEK 2010

Czempionat źrebiąt pod matkami w Brynku był pierwszą tego typu imprezą w naszym Związku zorganizowaną na dużą skalę dla różnych grup rasowych. Do Czempionatu przystąpiło 14 źrebiąt w typie szlachetnym (rasy wlkp, m, sp) oraz 17 źrebiąt rasy śląskiej - czyli całkiem sporo. Zwykle kiedy pada pomysł stworzenia nowej imprezy, w nowym miejscu potrzeba czasu by hodowcy mogli się do niej przyzwyczaić dostosować do ewentualnych nowych zasad i wymogów. Często bywa też tak, że początkowo stawki koni nie są wyrównane a stopień przygotowania koni do pokazu jest różny.

Tym razem było zupełnie inaczej. To co zaprezentowali hodowcy dla wielu było niewątpliwie dużym bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Zobaczyliśmy w Brynku wyrównane stawki bardzo dobrych jakościowo źrebiąt. Dodatkowo przygotowanych tak profesjonalnie jakby to była nie pierwsza ale przynajmniej kilkunasta taka impreza. Na duże uznanie zasługuje fakt, że ogromna większoś źrbiąt prezentowana była w chodach w ręce lub spięta z matką (źrebaki w typie wierzchowym ze względów ich bezpieczeństwa częściej prezentowane były w ręce).

Składamy wielkie i szczere wyrazy uznania naszym hodowcom jak również organizatorom imprezy którzy włożyli ogromnie dużo wysiłku, aby nowy Czempionat mógł „ruszyć z kopyta”.

Zespół ŚOZHK