V CZEMPIONAT ŹREBIĄT POD MATKAMI, ORAZ ŹREBIĄT ROCZNYCH I DWULETNICH W TYPIE SZLACHETNYM 08.09.2013

W dniu 8 września 2013r. w niedzielę mieliśmy okazję już po raz piąty spotkać się w pięknej, słonecznej jurajskiej scenerii na Czempionacie Źrebiąt Pod Matkami, oraz Źrebiąt Rocznych i Dwuletnich w Typie Szlachetnym zorganizowanym w Udorzu. W bieżącym roku jak zwykle pragniemy złożyć gorące podziękowania głównemu organizatorowi Stadninie Koni Udórz – firmie Algas S.J za tradycyjnie świetne przygotowanie imprezy, życzliwość i otwartość, ale równie mocno pragniemy podziękować wszystkim hodowcom, którzy bardzo licznie stawili się na czempionacie i wykazali się wielkim zaangażowaniem, serdecznością i wzorowym zdyscyplinowaniem. Ogromnie cieszy fakt, że na czempionacie mogliśmy podziwiać konie z pięciu różnych województw t.j. z małopolskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Chcielibyśmy złożyć również podziękowania Komisji Sędziowskiej składającej się fachowców z wieloletnim stażem pracy w hodowli terenowej i zarodowej jak również z bardzo doświadczonych i utytułowanych hodowców w składzie: Przewodniczący Andrzej Goraus, Członkowie; Teresa Pracuch, Beata Kapica i Paweł Mazurek. Mamy nadzieję, że fachowy komentarz słowny Panów Andrzeja Gorausa i Pawła Mazurka okaże się pomocny w dalszej pracy hodowlanej. Nie możemy nie wspomnieć również o wspaniałej, licznie w tym roku zgromadzonej i żywiołowo reagującej publiczności.

...A na koniec podziękowanie dla najsympatyczniejszej Komisji Sędziowskiej jaka kiedykolwiek działała na imprezach hodowlanych Śląsko-Opolskiego Związku Hodowców Koni czyli dla „Małej Komisji” złożonej z przesympatycznych i rezolutnych najmłodszych przedstawicieli publiczności. Komisja ta dokonała niezwykle zobowiązującego wyboru najmilszego źrebaka wystawy.

Razem ze Stadniną Koni w Udorzu zamierzamy w przyszłości dołożyć wszelkich starać aby impreza ta w dalszym ciągu rozwijała się ku chwale hodowli. Żywimy nadzieję, że Włodarze ziemi zawierciańskiej obejmą swoją opieką i patronatem tą ważną i pożyteczną imprezę hodowlaną.

Nagrody pieniężne są przyznawane z funduszu hodowlanego Polskiego Związku Hodowców Koni oraz dotacji przedmiotowych MRiRW