AMATORSKIE ZAWODY W POWO��ENIU - KORNICE 03.05.2015

Wspaniale zorganizowane Amatorskie zawody w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi i parokonnymi rozegrane w Kornicach w dniu 3 maja 2015r. już za nami. Były to pierwsze zawody cyklu zawodów o Puchar Prezesa ŚOZHK Katowice rozegrane w bieżącym roku, w których udział wzięło 18 zaprzęgów.

Serdecznie gratulujemy organizatorom wzorowo przygotowanej i przeprowadzonej imprezy. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do Pana Darka Franiczka i grupy Jego przyjaciół (to ludzie w brązowych koszulkach z podkową na plecach J), Członków Terenowego Koła Hodowców Koni „Racibórz” – w szczególności Pana Prezesa Józefa Wawrzynka a także do Włodarzy terenu - Pana Starosty Powiatu Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego oraz Pana Wójta Gminy Pietrowice Wielkie Andrzeja Wawrzynka.

Zobaczyć szczerą radość na twarzy Pana Wójta wręczającego Puchary – bezcenne.

Budowniczym maratonu gratulujemy zaangażowania (za wybudowanie imponującej przeszkody wodnej) i pomysłowości (z racji wykorzystania niekonwencjonalnych materiałów i oryginalnego wzornictwa J - przy budowie przeszkód rurowych). W swojej industrialnej formie były tak intrygujące, że być może warto byłoby je zgłosić na konkurs do galerii sztuki nowoczesnej – oczywiście w przerwie między zawodami.

Mamy nadzieję, że zawody w Kornicach na stałe wejdą do kalendarza naszego Pucharu jako impreza otwierająca całoroczny cykl zmagań sportowych wspaniałych koni i ludzi pełnych pasji.

Przedstawiamy wyniki zawodów, bardzo interesujący materiał filmowy zamieszczony na portalu "Nasz Racibórz" zrealizowany przez Raciborską Telewizję Kablową oraz krótką relację filmową z ceremonii wręczenia nagród i rundy honorowej.