POKAZ OGIERÓW HODOWLANYCH 6 LUTY 2016

Uprzejmie informujemy, że Pokaz ogierów hodowlanych odbędzie się w dniu 6 lutego 2016r. (sobota). Rozpoczęcie pokazu o godzinie 14:00.

            Uprzejmie prosimy włascicieli ogierów o wcześniejsze przybycie w celu przygotowania ogierów do prezentacji. Na miejscu w Ośrodku Jeździeckim istnieje możliwość wynajęcia boksu (typu namiotowego) w cenie 20 zł. Prosimy o wcześniejszą informację w celu sporządzenia listy dla współorganizatora do przygotowania boksów.

            Prosimy o odpowiednie przygotowanie ogierów pod względem pielęgnacyjnym. Wskazane jest zaplatanie bądź przerwanie grzywy, wypielęgnowane kopyta. Pożądana będzie prezentacja ogierów w białych owijkach i kaloszach.

            Potwierdzeniem udziału ogiera w pokazie jest wpłata wpisowego w wysokości 80 zł., którą należy dokonać do dnia 25.01.2016r. na konto ŚOZHK Katowice:

ING Bank Śląski oddz. Katowice, 59 1050 1214 1000 0090 6992 1675

            Sposób prezentacji ogierów uzależniony będzie od ilości zgłoszeń. W podstawowym założeniu ogiery będą prezentowane kolejno rasami. Najpierw pokazywane w stawce a następnie prezentowane indywidualnie w ręce na stój i w ruchu (stęp i kłus). Na życzenie właściciela bądź dzierżawcy ogiery będzie można prezentować w ruchu luzem. Po zakończeniu tej części pokazu ogiery będą prezentowane w poszczególnych rasach w różnych formach użytkowości w zależności od wyboru właścicieli. Kolejność prezentacji ras uzależniona będzie od wielkości poszczególnych stawek.

            W przypadku dużej ilości zgłoszeń pokaz ogierów ograniczony będzie do jednorazowej prezentacji w formie wybranej przez właścicieli lub dzierżawców tj. albo prezentacji w ręce (także w ruchu luzem) albo prezentacji użytkowości ogierów.